slevy na aktuální zboží

Den Braven FX lepidlo na obklady a dlažbu Quartz EXTRA C2T 25 kg

Oblíbený a akční výrobek Den Braven FX lepidlo na obklady a dlažbu Quartz EXTRA C2T 25 kg od dodavatele se skvělou pověstí Den Braven můžete koupit zde za mimořádně nízkou cenu! Právě nyní za 209 Kč.
EAN: 8595100131676
Den Braven FX lepidlo na obklady a dlažbu

Den Braven FX lepidlo na obklady a dlažbu Quartz EXTRA 25 kg C2T

 

Výrobek
Tenkovrstvé lepidlo na bázi cementu určeno pro lepení keramických obkladů a dlažby z přírodního i umělého kamene, desek nekonstantní tloušťky, k pokládání jemnostřepé keramiky a velkoformátových desek na omítku, beton, pórobeton a neomítnuté zdivo. Rovněž se používá pro lepení dlažby na betonové zálivky s podlahovým vytápěním, na tekuté hydroizolační nátěry apod. Je rovněž vhodné pro lepení tepelně izolačních materiálů z polystyrénu nebo desek z minerální vlny na zdivo fasád a následné lepení (stěrkování) výztužné tkaniny.

Vlastnosti
– Odolné vodě a mrazu;
– Pro vnitřní a vnější použití;
– S vysokou přilnavostí;
– Se sníženým skluzem;
– Vysoká pevnost v tahu i tlaku;
– Vyhovuje evropské normě EN 12004: 2007+A1:2012 pro typ C2T;

Použití
– Lepení obkladů a dlažeb v interiérech i exteriérech;
– Lepení dlažby na betonové zálivky podlahového topení, obkladů i dlažby na hydroizolace ;
– Lepení polystyrenu a minerální vaty na zdivo – fasády a výztužné tkaniny na polystyrén (stěrkování);

Omezení
Mimo jiné není vhodné pro lepení za nízkých teplot pod +5°C a přímého slunečního žáru – chránit před rychlým vysušením. Není vhodné na kovové, plastové podklady a podklady na bázi dřevní hmoty. Není vhodné pro přímé lepení dlažby na elektricky vytápěné rohože. Přípustné je použití pouze na vytápěné podlahy s pozvolným nárůstem teploty např. trubkové podlahové vytápění.

Podklad
Musí být čistý, pevný, suchý, nosný a tvrdý, nezmrzlý, bez volných částic prachu, mastnot a oleje. Savé podklady napenetrujte Penetračním nátěrem S2802A nebo S-T70 před nanesením lepidla. Pokud je podklad vlhký, probíhá tuhnutí tmelu značně pomalu. Před nanesením šlechtěných nebo minerálních omítek je vhodné opět podklad penetrovat pomocí S2802A, (S-T70). Pokud se uvažuje použití akrylátových a silikátových omítek je potřeba použít penetraci dle doporučení výrobce omítek.
Pro ukládání nejsou vhodné podklady ze dřeva a na bázi dřevní hmoty, kovu a umělých hmot.

Rozmíchání
Suchou směs důkladně promíchat s pitnou vodou v množství (viz. obal) v hladkou homogenní hmotu a nechat 5 – 10 minut odstát. Nesmí se vytvořit hrudky. Poté znovu důkladně promíchat. Pro rozmíchání je vhodné použít vrtačku s nástavcem (míchadlem) s nízkými otáčkami (500 ot/min.).

Technický list: