slevy na aktuální zboží

Den Braven Lepidlo na obklady a dlažbu Quartz Klasik C1 25 kg

Velmi prodávaný kousek Den Braven Lepidlo na obklady a dlažbu Quartz Klasik C1 25 kg od kvalitní společnosti Den Braven je k dostání právě nyní na našich stránkách za neuvěřitelně výhodnou cenu. Aktuálně za super cenu 149 Kč.
EAN: 8595100120106
Den Braven Lepidlo na obklady a dlažbu

Den Braven Lepidlo na obklady a dlažbu Quartz Klasik C1 25 kg

 

Vlastnosti
– Určené do nevytápěných prostor
– Interiér

Použití
– Lepení keramických obkladů a dlažeb, desek z přírodního kamene na omítku, beton, pórobeton i neomítnuté zdivo v interiérech.
– Pro prostory zatížené pouze pohybem osob.

Obsahuje
Křemičitý písek nebo vápencový písek, pojiva a hygienicky nezávadné modifikační příměsi, příznivě ovlivňující vlastnosti čerstvé malty

Omezení
Při teplotě pod +5 °C (vzduchu i podkladu) a při očekávaných mrazech nepoužívat. Mimo jiné není vhodné pro lepení za přímého slunečního žáru – chránit před rychlým vysušením. Není vhodné na kovové, plastové podklady a podklady na bázi dřevní hmoty. Není vhodné pro lepení dlažby na vytápěné podlahy. Nelze použít na vápennou omítku, barevné nátěry, dřevo a staré obklady.

Příprava podkladu
Podklad musí být pevný a nosný, dostatečně vyzrálý, nezmrzlý, bez trhlin a výkvětů, zbaven špíny, prachu, olejů, tuků, vosků, zbytků barvy a jiných materiálů, které mohou snížit přilnavost a přídržnost směsi k podkladu. Podklad musí být stejnoměrně nasákavý a nesmí být zmrzlý. V případě, že je podklad velmi savý, doporučujeme použít Penetrační nátěr S2802A nebo S-T70, jinak bude výrazně snížena otevřená doba naneseného lepidla a snížena plynulost technologie lepení. Pro ukládání nejsou vhodné podklady ze dřeva a na bázi dřevní hmoty, kovu a umělých hmot! Povrch nesmí být vodoodpudivý.

Zpracování
Lepidlo se nanese v tenké vrstvě na celou plochu podkladu hladkou stranou hladítka. Potom se zubatou stranou hladítka pročeše tak, že se zuby hladítka dotýkají k podkladu. Do vytvořeného lůžka se pokládají za současného přitlačení obkladačky. POZOR, předběžné vlhčení obkladů a dlažby se neprovádí!!! Obkladačky je možné pokládat po dobu cca 20 min. (za extrémního tepla může být tento čas kratší). Je nutné tedy vyzkoušet, nejlépe dotykem prstů, zda lepicí vrstva vytváří nelepivý škraloup. Pokud na lepivé vrstvě škraloup vznikne, je třeba tuto vrstvu v celé nelepivé ploše seškrábnout a na očištěnou plochu nanést novou lepicí vrstvu. Provedené obklady stěn se mohou vyspárovat nejdříve po jednom dni. Podlahové obklady se vyspárují nejdříve po dvou dnech a po sedmi dnech se mohou zatížit.
Při lepení dlažby s vysoce kompaktním střepem, s nasákavosti max. 0,5%, jejichž povrch může být hladký, leštěný, pololeštěný (satinato), reliéfní, imitace přírodních kamenů apod. (mrazuvzdorné, slinuté, či jinak označované) doporučujeme nanést na dlaždici tenkou vrstvu lepidla hladkou stranou hladítka. Tlustší vrstvu lepidla pak naneste i na podklad hladkou stranou hladítka a poté pročesejte zubovou stranou hladítko o rozměrech zubů min. 6×6 mm

Upozornění
Dodatečné přidáváni kameniva, pojiva a přísad k hotové směsi nebo její prosévání je nepřípustné.
Případné znečištění hliníkových a eloxovaných ukončovacích lišt okamžitě očistěte, jinak na nich mohou zůstat trvalé skvrny. V případě lepení obkladů bez povrchové úpravy (glazury) např. přírodního kamene jako břidlice, pískovec a podobně obtížně čistitelný povrch je nezbytně nutné dbát zvýšené opatrnosti při pokládce, aby nedošlo k jejich potřísnění. Cementové lepidlo z těchto ploch pak lze odstranit velmi obtížně a pouze mechanicky.
Výrobce neručí za škody vzniklé nesprávným použitím výrobku.

Tenkovrstva lepici malta na bazi cementu určena pro lepeni keramickych obkladů a dlažby z přirodniho kamene, k pokladani jemnozrnne kameniny na omitku, beton, porobeton a neomitnute zdivo, určena do interieru. Je určeno pro prostory zatižene pouze pohybem osob, pro tenkovrstve lepeni, kde tloušťka lepiciho lože nepřesahne 5 mm. Přibližna spotřeba 2,5 – 5 kg/m2 při velikosti stěrky 3 – 8 mm.

Technický list: